Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

»

sty
25

Czego najbardziej pragnie dziecko rozpoczynając naukę w szkole?

Umiem czytać !Tego, czego pragnie każdy człowiek rozpoczynając jakąkolwiek działalność, czyli sukcesu! Dorosły, kiedy poniesie porażkę, szybko się z nia upora. Oczywiście, musi mieć wysokie poczucie własnej wartości. Ale 7-letnie dziecko raczej nie. Nie zaciśnie zębów i nie będzie w pocie czoła walczyło z przeciwnościami.

 Bywa,  że od początku nauki tych sukcesów nie ma. Pismo jest brzydkie, literki się dziecku mylą, niektórych nie może zapamiętać, ręka szybko się męczy. Zanim przeczytakilka słów lub  zdań, jest zmęczone i płacze, bo nie chce już tego robić. Wszyscy mówią, że jest zdolne i inteligentne. I zapewne tak jest.

Tymczasem ono samo porównuje się na lekcjach z kolegami i koleżankami i widzi różnicę. Zanim będzie  można oficjalnie stwierdzić, że jest dyslektykiem,  przez kilka lat musi być obserwowane i zbadane przez specjalistów. A czas leci i poczucie własnej wartości u dziecka spada.

Ono potrzebuje innych metod pracy,  lepszej  organizacji nauki w domu i więcej czasu, żeby opanować podstawowe szkolne umiejętności, czyli czytanie i pisanie. Ważne jest, aby od poczatku je uczyć dobrych nawyków i stosować  metody odpowiednie dla niego. Ze złymi nawykami potem jest trudno walczyć . Każdy z nas miał okazję przekonać się o tym na własnej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO