Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

lut
13

Długopisy, ołówki, kredki

A propos nawyków. Odwołuję się w tym momencie do poprzedniego wpisu. Chodzi mi o nawyk prawidłowego trzymania długopisu, ołówka, kredki. Ale także o jakość pisma zależną od rodzaju materiału, którym się  pisze.

Wypróbowałam w pracy z dziećmi, które mają problemy z pismem, różne materiały pisarskie i wreszcie –  metodą prób i błędów –  doszliśmy do najlepszych rozwiązań ( jak na razie ). 

Jeśli chodzi o długopis, najwygodniejszy jest  taki w trójkątnej oprawce z cienkim wkładem, niezbyt miękkim, ale też nie twardo piszący. Jak na razie za najlepszy długopis uważam Patio Xy 0,7 mm. Pismo, jakie „wychodzi spod tego długopisu” jest naprawdę o wiele ładniejsze.

Kredki i ołówek na początku nauki pisania, jak również wtedy, gdy dziecko ma problem z techniką pisania, powinny być również trójkątne i grubsze niż tradycyjne.

Grubsze oprawki zapobiegają nieprawidłowemu uchwytowi, a  miękkie rysiki  - zbyt silnemu naciskowi na kartkę.

Takie drobiazgi, a jakie to ważne :) !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO