Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

sie
30

Jak zainteresować dziecko czytaniem? Cz. 3

Dziecko w wieku przedszkolnym, czyli od 3 roku życia do 6-go ( niedawno było, że do 7-go ) potrafi już odpowiadać na pytania typu: dlaczego tak się stało? W tym wieku bowiem pojawia się myślenie przyczynowo-skutkowe.

Dziecko 5-letnie możesz poprosić o opowiedzenie przeczytanej historyjki.

Możesz też zadawać mu pytania do przeczytanego tekstu lub czytać mu zagadki słowne, typu: „ Ma on nóżkę , nie ma buta. Ma kapelusz, nie ma głowy. Czasem gorzki i trujący. Często smaczny jest i zdrowy.” Można dostać w księgarniach gotowe książeczki z zagadkami.

Wreszcie możesz robić ze swoją pociechą książeczki na interesujący ją temat. Dziecko może wycinać obrazki, a ty wyszukiwać np. w Internecie teksty na dany temat. Na koniec możecie  wspólnie zaprojektować i wykonać okładkę.

Pamiętaj, że jeśli chcesz zainteresować dziecko czytaniem, musisz codziennie czytać mu przez kilkanaście minut. Są to wspaniałe chwile wspólnie spędzanego czasu, które nie tylko służą edukacji, ale i więzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO