Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

wrz
15

Systematyczność – kluczem do sukcesu w pracy z dyslektykiem

Dysleksji nie można wyleczyć raz na zawsze. Poprawę można uzyskać po około roku w przypadku wczesnego rozpoczęcia terapii. Mam na myśli  okres  przedszkolny  lub w pierwsze lata nauki. U starszych uczniów na pierwsze wyniki trzeba czekać około dwóch lat.

W zasadzie terapia powinna trwać tak długo, jak dziecko chodzi do szkoły. Zaprzestanie pracy po uzyskaniu pierwszych efektów,  może cofnąć  postępy  w czytaniu i pisaniu.

Celem terapii jest uzyskanie płynności  w czytaniu i poprawności ortograficznej w pisaniu.

Wcześnie rozpoczęta terapia może zlikwidować  trudności dziecka lub znacznie je zmniejszyć. Czasami wystarczą 2-3 lata terapii, a czasami trzeba ją prowadzić do końca edukacji. To zależy od stopnia nasilenia zaburzenia funkcji odpowiedzialnych za czytanie i pisanie.

 Trzeba się liczyć z tym, że postęp może być powolny i nieregularny. Ale zawsze wystąpi, prędzej, czy później.

Najważniejsza jest systematyczna praca, czyli codzienna. Codzienne czytanie z dzieckiem powinno być dla Ciebie takim samym obowiązkiem, jak przygotowanie mu posiłku.

Dziecko może nigdy nie czytać chętnie, zwłaszcza w przypadku głębokiej dysleksji, ale powinno poradzić sobie z wymaganiami szkolnymi.

Bardzo ważne jest, abyś się nie zniechęcała, nie oczekiwała szybkich wyników. One na pewno przyjdą, tylko trzeba na nie poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO