Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

paź
25

Jakie teksty są najlepsze do czytania dla dzieci z trudnościami?

Najlepsze dla dziecka słabo czytającego są teksty pisane dużą wyraźną czcionką, na przykład: Cambrai  lub Arial.  Kolor papieru może być biały lub kremowo-żółty. Odstępy między wierszami powinny być większe niż na ogół. Tekst musi być możliwie najbardziej przejrzysty.

Wielkość czcionki trzeba dobrać do możliwości percepcyjnych dziecka. Jeśli ma zaburzoną percepcję wzrokową, czcionka powinna być duża. W miarę postępów w czytaniu, wielkość  czcionki należy zmniejszać.

Wyrazy , które składają się na tekst, powinny być początkowo proste, czyli krótkie i znane, tzn.  często używane w naszym języku.  Niestety, teksty składające się z wyrazów o najprostszych strukturach wyrazowych , nie są opowiadaniami na jeden temat, który

 mógłby zaciekawić dziecko. Składają się one z pojedynczych zdań nie związanych ze sobą tematycznie. Na pewno trudno jest stworzyć opowiadanie mając do dyspozycji ograniczoną liczbę słów. A przecież ważne jest, aby teksty były ciekawe.

Jeśli nie masz dostępu do tekstów, które spełniają te wszystkie wymagania, wybierz  książkę  dla najmłodszych dzieci z dużym drukiem i obrazkami i treścią, która zainteresuje Twoje dziecko.

Możesz  też pobrać gratis teksty dla dzieci ze strony  www.logoslibrary.eu  i  skopiować je do Worda. Potem  dostosuj wielkość czcionki, jej rodzaj i odstępy między wersami  do potrzeb Twojego dziecka. To bardzo dobry sposób na przygotowanie tekstów do czytania.

I przede wszystkim pamiętaj, że tylko codzienne czytanie przez kilkanaście minut przyniesie zadowalające efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO