Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

gru
30

Czy rodzic może prowadzić terapię ze swoim dzieckiem?

Terapia dysleksji, zwana terapią  pedagogiczną – wg prof. Marty Bogdanowicz – oznacza „całość oddziaływań  terapeutycznych stosowanych wobec dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu.”

Na pewno wygodnym rozwiązaniem dla rodziców jest prowadzenie terapii z jego dzieckiem przez nauczyciela terapeutę. Zajęcia takie powinny odbywać się 2-3 razy w tygodniu. Dla wzmocnienia efektów dobrze jest,  jeśli w pozostałe dni dziecko samo lub pod kontrolą rodziców, też wykonuje jakieś dodatkowe ćwiczenia zadane przez terapeutę.

Jeśli rodzic nie ma możliwości skorzystać z pomocy specjalisty, też może, a nawet powinien pracować ze swoim dzieckiem. 

Do tego typu zajęć jest potrzebny różnorodny materiał usprawniający wszystkie funkcje potrzebne do czytania i pisania oraz odpowiednie teksty do ćwiczeń w czytaniu. Trudno jest rodzicowi własnoręcznie przygotować odpowiednie pomoce i wyszukać odpowiednie teksty do czytania. Obecnie można kupić gotowe pomoce, ale trzeba wiedzieć, jakie i w jaki sposób ułożyć z nich porcję ćwiczeń na każdy dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO