Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

sty
10

Emocje a dysleksja

Można je rozpatrywać z punktu widzenia dziecka, jak i rodzica.

Emocje są głównym dostawcą energii, pobudzają nas do działania lub zniechęcają.

Wszystkie emocje  są potrzebne, te nieprzyjemne też, gdyż to one popychają świat do przodu. Z niezadowolenia ze stanu faktycznego powstają wielkie rzeczy. Ale również każdy z nas rozwija się na podłożu niezadowolenia z ……( czegoś tam). Warunek jest taki, że nie można zbyt długo pielęgnować negatywnych emocji tylko trzeba je szybko przekuwać na coś pozytywnego w naszym życiu.

Jak przekuć niezadowolenie z posiadania dysleksji przez Twoje dziecko na jego rozwój, na coś dobrego w  życiu Twojego dziecka?

Dziecku musi to pokazać dorosły. Ono samo nie potrafi tego jeszcze zrobić. Jeśli nie otrzyma pomocy, nadmiar niepowodzeń w szkole  może zamienić się w permanentne niezadowolenie z siebie, a to zawsze prowadzi do niskiego poczucia własnej wartości, a nawet depresji. Młody człowiek może szukać rozładowania w negatywnych zachowaniach, do porzucenia szkoły, czy nawet zachowań z pogranicza prawa włącznie.

Twoje emocje jako rodzica dziecka z dysleksją też pewnie są mieszanką nadziei, że będzie lepiej i przygnębienia, że Twoje dziecko nie może nadążyć w umiejętności czytania i pisania za klasą. Może już teraz martwisz się o jego przyszłość. Może czujesz się zagubiona, bo nie wiesz, jak mu pomóc.

Na wszystko jest sposób. Więcej na ten temat w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO