Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

lut
11

Mocne strony osób z dysleksją

Mózg osób z dysleksją  – wg badań przeprowadzonych przez Sally Shaywitz – funkcjonuje  inaczej niż osób nie będących dyslektykami. Istnieją wyraźne różnice widoczne podczas obrazowania mózgu, jeśli chodzi o obszary odpowiedzialne za czytanie u jednych i drugich. 

Myślenie osób z dysleksją charakteryzuje:

-  zdolność do rozumowania na wysokim poziomie, myślenie koncepcyjne, tworzenie projektów, duża pomysłowość, myślenie nieschematyczne

- duże zdolności w zakresie wyobraźni

- często dobre rozumienie treści

- często dobry styl pisarski

- empatia

- oryginalne spostrzeżenia w stosunku do rzeczywistości.

Ludzie obdarzeni dysleksją często odnoszą sukcesy w dziedzinach, gdzie ważne jest przełamywanie schematów, np. medycyna, ekonomia, literatura, nauki przyrodnicze.

Aby w pełni rozwinęły się możliwości takich osób, bardzo ważne jest udzielenie im pomocy jak najwcześniej, zanim pojawi się niechęć do szkoły i do nauki oraz poczucie niskiej wartości.

Jest to możliwe pod warunkiem, że opiekunowie dziecka znają problem dysleksji i nie ustają w wysiłkach, by pomóc dziecku.

Najważniejszy jest tu rodzic, który na bieżąco może pokazywać swojemu dziecku, że w nie wierzy. Może też stworzyć mu warunki do rozwoju zainteresowań i predyspozycji . Koniecznie trzeba znaleźć taką dziedzinę, w której młody człowiek będzie mógł się wykazać, bo sukces w nauce czytania i pisania na razie przekracza jego możliwości.

W historii było wielu wielkich dyslektyków: John Irving. Hans Christian Andersen, Albert Einstein, Nils Bohr, Tomasz Edison, Ingvar Kamprad – założyciel  IKEA, Michael Faraday, Leonardo da Vinci, Winston Churchill, Henry Ford, Walt Disney Aleksander Bell, Nelson Rockefeller.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO