Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

mar
08

Diagnoza jest bardzo ważna

Jako rodzic nie masz wpływu na wybór programu nauczania czytania i pisania w szkole. Ale zawsze możesz  wspomagać swoje dziecko w jego trudnościach.

Program szkolny jest przeznaczony dla dzieci, które mogą nauczyć się czytać i pisać szybszą metodą całościową, dzięki której w mózgu tworzą się obrazy całych słów. Niestety, nie jest ona odpowiednia dla dzieci z ryzyka dysleksji.

Jeśli widzisz u swojego dziecka trudności, albo mówi o nich jego nauczycielka – nie zwlekaj tylko zgłosić się do specjalisty po diagnozę.

Brak mi odpowiednich słów, aby wyrazić jak ważne jest postawienie właściwej diagnozy. Będziesz  wówczas wiedziała, czy Twoje dziecko będzie potrzebowało pomocy w czytaniu i pisaniu (również Twojej) przez wiele lat, czy też nie.

Dziecko z dysleksją potrzebuje kogoś w rodzaju przewodnika, kto będzie dbał o jego czytanie, o rozwój jego talentów, zainteresowań, kto będzie je wspierał, dodawał otuchy.

Chcę tu wyraźnie zaznaczyć, że jeśli dziecko otrzyma taką pomoc, to odniesie w życiu sukces. W przeciwnym wypadku może zaniechać wysiłków związanych z trudną dla niego sztuką czytania i pisania oraz nauką w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO