Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

kwi
01

Dziecko z dysleksją po raz drugi w tej samej klasie

Już kwiecień i tylko patrzeć, jak będą wakacje. Ale zanim to nastąpi, wielu uczniów, rodziców  i nauczycieli stanie przed dylematem, co dalej, jeśli  uczeń nie opanował minimum programu nauczania w zakresie czytania i pisania.

W przypadku dzieci z dysleksją powtórzenie klasy nic nie daje.

Kiedy pracowałam w szkole, co roku kilkoro dzieci zostawało na drugi rok w tej samej klasie. Z różnych powodów, nie tylko z powodu dysleksji.

Znam tylko jeden przypadek, kiedy to dało pozytywny skutek. Dotyczył on dziewczynki, która powtarzała pierwszą klasę.

Trzeba zrobić wszystko, aby nie doszło do sytuacji, kiedy nauczyciele stają przed dylematem, co zrobić z dzieckiem, które ma wiele ocen niedostatecznych.

Dysleksja to problem, który wymaga innych metod pracy, a nie tych samych o rok dłużej.

Uczeń drugoroczny  jest dodatkowo obciążony  psychicznie. W polskim szkolnictwie zdecydowanie za mało jest dodatkowych zajęć dla uczniów z różnymi problemami. Dzieci z dysleksją powinny mieć przynajmniej 2 razy w tygodniu dodatkowe zajęcia

Jako były pedagog szkolny nie wyobrażam sobie skutecznej pomocy udzielanej na lekcjach przez przeciążonych pracą nauczycieli. U nas w Polsce wszystkie problemy w szkole próbuje się rozwiązać przy udziale nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów. A przecież oni nie muszą znać się na wszystkim. W przypadku dysleksji potrzebne są dodatkowe materiały i nieco inne metody pracy.

Najlepiej przygotowani do udzielenia pomocy uczniom z dysleksją są nauczyciele klas I-III. Dlatego trzeba ten okres w życiu dziecka dobrze wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO