Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

maj
05

Ćwiczenia w czytaniu dla dzieci z dysleksją

Czy czujesz się czasem bezradna wobec problemów z czytaniem i pisaniem u swojego dziecka ? Może zachęcasz je często do czytania, a ono nie chce tego robić? Może każdą czytankę zadaną w szkole  każesz mu czytać kilka razy, a ono robi wszystko, żeby uniknąć tego trudnego dla niego zadania.

Na pewno zachęcić dziecko, aby robiło coś, czego nie lubi, jest  bardzo trudno. Zwłaszcza, jeśli towarzyszą problemom w czytaniu i pisaniu problemy z koncentracją uwagi, co często się zdarza u dzieci dyslektycznych.

Jednak  nie załamuj się. Próbuj różnych sposobów, aby pomóc swojemu dziecku.

Najprostszą metodą i najmniej czasochłonną w przygotowaniu jest czytanie przez dziecko książki pod  kontrolą rodzica. Jest to jednak najmniej lubiana przez dzieci metoda, bo nużąca i trudna dla dziecka.

Lepiej, jeśli czytaniu towarzyszy element  zabawy i  ćwiczenia w czytaniu są różnorodne, a przez to nie męczą dziecka.

Właśnie przygotowuję próbkę takich ćwiczeń. Będę wdzięczna za pytania dotyczące problemów Twojego dziecka w czytaniu – co sprawia mu największe trudności  w czytaniu, a co lubi w nauce czytania, jakie tematy go interesują, czego lubi słuchać, kiedy Ty mu czytasz? Pytania możesz wpisywać w komentarzach lub tutaj.

Wspólnie na pewno możemy pomóc Twojemu dziecku. Tylko musisz się zaangażować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO