Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

maj
31

Dobry nastrój rodzica to podstawa

Co ma wspólnego Twój dobry nastrój z dysleksją lub problemami  w czytaniu Twojego dziecka. Otóż jest to zasadnicza sprawa, aby w ogóle zająć się pomaganiem swojemu dziecku.

Sama jestem matką dwójki dzieci i wiem z własnego doświadczenia, jak bardzo uczuciowo rodzic jest powiązany ze swoim dzieckiem. Dziecko jest jakby przedłużeniem naszego samopoczuciai. I odwrotnie. Nasz nastrój bardzo udziela się naszym dzieciom.

Następnym razem podzielę się z Tobą wierszem, który bardzo mi pomógł i nadal pomaga zrozumieć rolę rodzica w życiu dziecka.

Problemy naszych dzieci w nauce szczególnie nas przytłaczają, ponieważ wiemy, że chodzi tu o całą ich przyszłość. Poza tym częste uwagi ze strony nauczycieli dodatkowo nas dołują. Nauka naszych dzieci w okresie, kiedy chodzą do szkoły, to nasz priorytet, a więc jest źródłem szczególnie silnych emocji. A problemy to zawsze emocje negatywne.

Trudno jest, będąc w takich emocjach, skupić się na efektywnym pomaganiu swojemu dziecku, zwłaszcza, że mamy tyle innych jeszcze spraw na głowie.

Sprawdziłam w swoim życiu metodę, którą najpierw stosowałam intuicyjnie, a dopiero po latach przeczytałam o niej w bardzo dobrej książce Dale Carnegie: „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”. Podaje on w niej prosty sposób na pozbycie się zmartwień. Pisze tak: „Kiedy dopadną cię kłopoty – takie przez duże K – wypróbuj magiczną formułę:

a) Przemyśl, jakie mogą być najgorsze konsekwencje tego, co się wydarzyło.

b) Przygotuj się psychicznie na ich przyjęcie.

c) Potem spokojnie próbuj to, co tylko się da, ocalić od najgorszego, które twój umysł już przecież przyjął. „

Chiński filozof Lin Yutang powiedział, że „prawdziwy spokój przychodzi po zaakceptowaniu najgorszego. Dla naszego umysłu oznacza to uwolnienie energii.”

Dopiero, kiedy zaakceptujesz problemy swojego dziecka, pogodzisz się z nimi, będziesz miała wolny od silnych emocji umysł, znajdziesz w sobie spokój i energię, aby pomóc swojemu dziecku w kłopotach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO