Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

cze
20

Aneks do poprzedniego wpisu

Jeszcze kilka refleksji do poglądu na wychowanie z ostatniego wpisu.

Myślę, jak się ma ten pogląd do dzieci z różnymi dysfunkcjami, np. dysleksją. Jeśli najważniejsze w wychowaniu jest budowanie relacji, to jak ją budować i jednocześnie pomagać w nauce. Często dziecko odbiera naszą pomoc, jak by to była dla niego kula u nogi, a nie nasze dobre chęci.

W jaki sposób zmotywować dziecko, aby chciało naszej pomocy?

Myślę, że bardzo ważne jest, aby zacząć pomaganie jak najwcześniej. Chodzi mi o to, żeby nie doszło do niepowodzeń. Dzieci mają małą tolerancję na porażki.

Po drugie – na pewno ważny jest dobry nastrój rodziców, nie złoszczenie się na jego  niepowodzenia, nie ocenianie go za to, na co nie ma na razie wpływu.

Jednocześnie wprowadzenie jakiegoś porządku dnia, w którym będzie miejsce na odrabianie lekcji i dodatkowe ćwiczenia. I konsekwentne trzymanie się go, co jest najtrudniejsze.

Cieszenie się z każdego nawet małego sukcesu, który nam może wydawać się śmiesznie mały, a dla dziecka jest duży i ważny. Najpierw dla dziecka sukcesem może być trójka z klasówki z przyrody. Potem można je zachęcić, by spróbowało zrobić więcej. Przecież najważniejszy jest rozwój, a nie otrzymywanie samych piątek.

Co o tym sądzisz? Podziel się proszę opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO