Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

cze
24

Cud-metoda na dysleksję nie istnieje

Na inne problemy też nie istnieje cud-metoda. Do sukcesu na ogół prowadzi długa droga.                               Niestety, na ogół jest tak, że dyslektyk unika czytania, choć właśnie on potrzebuje go najbardziej.

Ważna jest wczesna pomoc. Najlepiej w wieku  5-6 lat. Choć często w tym wieku nikt nie podejrzewa dziecka o dysleksję i to jest problem.  Zerknij do wpisów: „ Czego dotyczy ryzyko dysleksji ” oraz  ” Które z poniższych objawów ryzyka dysleksji dotyczą Twojego dziecka „.  Opisuję w nim pierwsze objawy tzw. ryzyka dysleksji.

Generalnie dzieci  z dysleksją czytają bardzo mało, co jest przyczyną braku lub niedokładności w tworzeniu się modeli wyrazów w mózgu.

Osoba czytająca automatycznie wydobywa z mózgu obraz czytanego właśnie słowa.

Każdy ma wewnętrzny słownik, który pozwala mu natychmiast odczytywać dane słowo całościowo. Ale, żeby ten słownik zbudować, to trzeba dużo czytać. Każde słowo trzeba przeczytać wielokrotnie, aby powstał w mózgu jego obraz.

Jak budować słownik dziecka ?– o tym napiszę następnym razem.

Ale już dziś codziennie do poduszki poczytaj dziecku bajeczkę lub inną ciekawą książkę. Pytaj, czy rozumie nowe słowa, które wystąpią w tekście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO