Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

cze
13

Czytanie dziecka z dysleksją podczas wakacji

Wakacje to odpoczynek od szkoły i od nauki. Ale nie od czytania w przypadku dziecka z dysleksją.  Musisz zadbać, aby dziecko nie podchodziło do wakacyjnego czytania, jak do obowiązku, ale jako do przyjemności. Jak to zrobić?

  • Pójdźcie  razem do biblioteki i poroście bibliotekarkę, aby poleciła dziecku coś, co je zainteresuje – koniecznie niech samo sobie wybierze.
  • Odwiedźcie księgarnię – przyjrzyjcie co jest ciekawego.
  • Możecie sami wymyślić jakąś historyjkę i ją zapisać. Potem dziecko będzie ją odczytywało.
  • Możesz wyciąć kilka obrazków na dowolny temat i ułożyć do nich podpisy – najlepiej kilkuzdaniowe. Potem dziecko będzie je odczytywało.
  • Możesz zrobić karty do gry w Piotrusia, czyli wyrazy muszą wystąpić parami ( po 2 takie same), jeden inny ( to będzie  „Piortuś”) i grać  z dzieckiem 2-3 razy tymi samymi kartami, a potem zrobić nową talię kart. Jest to bardzo dobry sposób na całościowe opanowanie wyrazów, które dziecku sprawiają trudność. Jednak czytanie tekstów też musi wystąpić. Można przeplatać kilka sposobów pracy.

Pamiętaj, że dziecko musi czytać na głos, choć 2-3 strony ( w zależności od jego umiejętności i możliwości skupienia uwagi ). Jeśli nie może odczytać jakiegoś wyrazu – Ty przeczytaj. Nie dopuść, aby zgadywało lub czytało po literce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO