Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

wrz
13

Dziecko nie rozumie, o czym czyta

Problem z rozumieniem tekstu często mają dzieci, które mają problem z płynnym czytaniem. Zbytnie skupianie się na technice czytania, nie pozwala skupić się na treści. Ale zdarza się też, że przy dobrym czytaniu, rozumienie jest słabe. To może wynikać z nierozumienia słownictwa. Jeśli dziecko ma tzw. ubogi słownik, to wiele słów może być dla niego niezrozumiałe.

Jak temu zaradzić?

W przypadku problemów z techniczną stroną czytania, trzeba wykonywać z dzieckiem systematycznie ćwiczenia, często przez kilka lat, mające na celu doprowadzenie do płynnego czytania.

Jeśli czytanie jest płynne, a mimo to dziecko nie rozumie tekstu trzeba rozszerzać znajomość słów i jego wiedzę na różne tematy. Można to robić przez  zainteresowanie dziecka czytaniem, rozmowy z nim lub zabawy ze słowami. Więcej na ten temat we wpisie: Klucz do zrozumienia tekstu oraz Jak wzbogacić słownictwo u dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO