Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

paź
14

Powtórka królową zapamiętywania

Zapominanie depcze po piętach  zapamiętywaniu. Przez pierwsze 10 minut pamiętamy dobrze to, czego się dowiedzieliśmy. Po 10 minutach zaczynamy zapominać, ponieważ dane informacje są wypierane przez nowe.  Dzieci z dysleksją mają często problemy z pamięcią krótkotrwałą. Dlatego w ich przypadku powtórki są szczególnie pożądane.

Zapobiec  zapominaniu może POWTÓRKA.  Trzeba ją zrobić jak najszybciej po pierwszym podaniu wiadomości. Najlepiej inaczej – wówczas uzyska się  efekt wzmocnienia pamięci.

A teraz konkretnie – na przykładzie nauki historii.

1. zawsze najpierw dziecko robi sobie plan odrabiania lekcji w domu ( czyli, czego po kolei będzie się uczyło + przerwy )

2. robi notatkę z historii

3. robi 10-minutową przerwę

4. po przerwie powtarza tę notatkę, ale w inny sposób, np. pisze na dużej kartce papieru, co zapamiętało, co pamięta z poprzednich lekcji (mile widziane są rysunki, podkreślenia, symbole, w tym śmieszne rysunki i symbole – to ułatwia zapamiętywanie)

5. przed snem jeszcze raz powtarza sobie najważniejsze informacje

6. następnego dnia w planie odrabiania lekcji  wpisuje sobie powtórkę z historii.

Taki sposób uczenia się gwarantuje Twojemu dziecku sukces, gdyż na jeden dzień przed klasówką nie zdąży zrobić nawet dwóch powtórek. A bez powtórek nie zapamięta niczego na dłużej, gdyż pamięć działa w taki sposób, że szybko wypiera daną wiedzę inną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO