Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

paź
05

Relaks jako sposób na szybsze zapamiętywanie

Od wielu lat już wiadomo, że człowiek najlepiej przyswaja wiadomości w stanie relaksu. Ćwiczenia relaksacyjne w połączeniu z muzyką korzystnie wpływają na wyniki w szkole. Najlepiej jest je wykonać przed powtarzaniem materiału.

Podczas przerw między nauką jednego przedmiotu, a drugiego, dobre są ćwiczenia ruchowe, np. ćwiczenia naprzemienne z kinezjologii edukacyjnej ( prawa ręka do lewego kolana, lewa – do prawego itp.), rzuty piłeczką do celu, np. do kosza na śmieci, żonglowanie, kozłowanie piłki wokół jakichś przeszkód itp. Pamiętaj, że ruch sprzyja nauce, gdyż zwiększa koncentrację oraz powstają dzięki niemu nowe połączenia między komórkami nerwowymi w mózgu.

Jeśli chodzi o relaks, to dobrze go wykonać przed przystąpieniem do nauki lub przed powtórką materiału, która ma na celu zapamiętanie go na dłużej.

Relaksację Jacobsona w pełnej wersji możesz darmowo pobrać ze strony http://www.relaksacja.pl/do_pobrania_za_darmo.html. Trwa ona 27 minut. Jeśli dziecko nie może przeznaczyć tyle czasu na relaks, można wykonać go w wersji skróconej.

Tutaj pobierzesz  dwa teksty do relaksu.  Jeden jest przeznaczony do wykonania przed nauką, a drugi – wykonaj z dzieckiem  przed powtórką materiału.

Następnym razem napiszę o robieniu  powtórek w taki sposób, aby jak najwięcej zapamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO