Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

paź
24

Skuteczność terapii dysleksji

Zapewniam Cię, że istnieje takie zjawisko, jak skuteczna terapia dysleksji, ale musi być spełnionych kilka warunków.

To, co napisałam powyżej, nie tylko wyczytałam w książkach, ale sprawdziłam w praktyce pracując z dziećmi.

Od lat dużo się mówi o różnych dietach. Może sama próbowałaś jakiejś stosować. Efekty w ich stosowaniu uzyskują nieliczne osoby spośród je stosujących. Dlaczego? Ponieważ są uciążliwe. A skąd ta uciążliwość? Bo wymagają cierpliwości i stosowania się do pewnych zasad. My próbujemy ominąć w nich to, co dla nas uciążliwe, stosować w zminimalizowanej postaci. Wówczas efekty też są minimalne, albo krótkotrwałe.

Wracając do terapii dysleksji. JEJ  SKUTECZNOŚĆ  ZALEŻY  OD  SYSTEMATYCZNOŚCI  I  RÓŻNORODNOŚCI  ĆWICZEŃ. Ćwiczenia powinny  usprawniać  funkcje  zaburzone  i  wzmacniać dobrze rozwinięte.  Powinny być kompletne, czyli zawierać ćwiczenia w czytaniu, rozumieniu tekstu, utrwalaniu trudnych wyrazów, ortograficzne i w  samodzielnym pisaniu. Przykładowy zestaw takich ćwiczeń możesz pobrać tutaj.

Praca z dzieckiem nie powinna ustać po osiągnięciu poprawy, gdyż efekty mogą się cofnąć. To znaczy,  powinna trwać przez całą szkołę podstawową i w mniejszym już zakresie w gimnazjum. Im wcześniej rozpoczęta praca, tym lepsze i szybsze efekty.  Na efekty trzeba czekać czasami dugo, ale one nastąpią.

Równolegle musisz  zadbać o emocje i motywację dziecka do nauki. Sam fakt, że dziecko musi pracować więcej niż rówieśnicy, a efekty są mniejsze niż u nich, może wpływać na dziecko zniechęcająco. Dlatego powinno znaleźć sobie sferę życia, w której będzie odnosiło sukcesy. Dyslektycy to ludzie uzdolnieni w różnych dziedzinach. Trzeba tylko je odkryć i rozwijać. Pisałam o tym we wpisie: jak-zainteresowac-dziecko-czytaniem.

Jeszcze raz chcę podkreślić rolę systematyczności i cierpliwości w czekaniu na efekty.  Zacznij od dziś pracę ze swoim dzieckiem. Najpierw ją dobrze zaplanuj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO