Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

lis
28

Z jakimi problemami borykasz się jako rodzic dziecka z dysleksją?

Każdy problem występujący u naszego dziecka wywołuje w nas niepokój. Ludzie różnie reagują na trudne sytuacje. Jedni wolą nie widzieć problemu, inni odwlekają w czasie zabranie się za jego rozwiązanie, a jeszcze inni działają od razu nie licząc na to, że problem się sam rozwiąże.

Myślę, że czytelnicy mojego bloga należą do tej ostatniej grupy. Bo skoro szukasz w Internecie informacji na temat, jak pomóc swojemu dziecku, to znaczy, że jesteś aktywna. Na ogół  zwracam się do kobiet, ponieważ wydaje mi się, że to one głównie zajmują się edukacją dzieci. Ale chciałabym się mylić.

Świadomość ludzi w różnych dziedzinach zmienia się z roku na rok. Jak pisał mój ulubiony filozof  Mulford „ Wiek nasz jest dwojakiego rodzaju – wiek naszego ciała i naszego ducha. Duch ten przez miliony lat […] dojrzewał do swego dzisiejszego stopnia świadomości. […] Przy każdym tchnieniu mówi nieskończona świadomość.” Wszyscy się do niej dokładamy i dlatego zmierzamy powoli do coraz większej tolerancji  i otwartości na różne problemy.

Pamiętam, jak w połowie lat dziewięćdziesiątych przyszła do mnie do gabinetu pedagoga szkolnego mama dziewczynki z dysleksją i powiedziała: – Przyszłam do pani, ale boję się, że ludzie będą potem plotkować, co jest nie tak z moim dzieckiem. Minęło 15 lat i sytuacja zupełnie się zmieniła. Dziś rodzice nie mają oporów, aby udać się z dzieckiem do poradni psychologiczno-pegadogicznej.

Mam do Ciebie wielką prośbę. Pracuję nad ćwiczeniami, które pomogłyby rodzicom  skutecznie pomagać swoim dzieciom w domu. Bardzo pomogłaby mi Twoja odpowiedź na pytanie: Z jakimi problemami borykasz się pomagając swojemu dziecku w czytaniu i pisaniu? O czym chciałabyś poczytać na blogu?

Tutaj wpisz swoje pytanie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO