Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

gru
28

Dziecko z dysleksją musi mieć wsparcie w rodzicu

Jeśli już w zerówce lub w pierwszej klasie widzisz, że Twoje dziecko ma kłopoty w nauce czytania i pisania ( na razie nie wiesz, z jakich powodów ), profilaktycznie zacznij współpracować z nauczycielem i codziennie pracuj z dzieckiem nad tym, co mu sprawia trudności.

Jednocześnie  z pracą nad wyrównywaniem braków, szukaj w nim mocnych stron. Pokazuj mu, w czym jest dobre. Jeśli na razie nie ma takiej umiejętności, czy  talentu, naucz je czegoś, by mogło się tym pochwalić.

Praca z własnym dzieckiem nad pokonywaniem trudności w nauce może być szczególnie stresująca dla rodziców. Naprawdę można stracić czasami cierpliwość. Wówczas odłóż dalszą naukę na później. Lepiej nic nie robić niż w złości i w nerwach.

Zrozumienie, że postęp w nauce czytania i pisania nie zawsze zależy od ilości włożonego czasu, czy chęci dziecka, jest tutaj podstawową sprawą.

Z okazji nadchodzącego nowego roku życzę Ci dużo spokoju, wyrozumiałości, cierpliwości oraz radości z wspólnie spędzonego z dzieckiem czasu (choćby podczas wspólnej nauki).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO