Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

gru
14

Problemy w nauce okazją do budowania dobrych relacji z dzieckiem

Na ogół problemy zniechęcają nas do działania, a zwłaszcza do budowania na ich podstawie czegoś lepszego.

Jednakże w przypadku problemów z nauką dziecka można podejść do sprawy inaczej. Może to być okazja do zbudowania bliższych relacji ze swoim dzieckiem.

Dziś trudno znaleźć czas dla dzieci, dla domu, dla rodziny. Większość ludzi pracuje, często do późna i dopiero problemy uświadamiają nam, że trzeba się nad czymś zatrzymać.

Jeśli problem dotyczy dzieci, to wiadomo, że one same sobie nie poradzą. Dorośli muszą im pomóc.  Muszą tylko wiedzieć, jak to zrobić. Pomaganie wiąże emocjonalnie.  Wywołuje uczucie wdzięczności u dziecka. A u rodzica likwiduje poczucie winy a daje poczucie dobrze spełnionej roli, poczucie bycia dobrym rodzicem, co jest przecież bardzo ważne.

Poczucie odpowiedzialności za dziecko to podstawa, aby się zmobilizować i podejść do pomagania  w sposób usystematyzowany. Bo tylko taki może dać efekty. Co mam na myśli mówiąc usystematyzowany? Otóż, chodzi mi o stałą pomoc według tych samych zasad i opartą na dobrych materiałach do nauki. Skąd je wziąć? Pobierz próbkę tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO