Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

sty
12

Samo czytanie to za mało, by je doskonalić

Załóżmy, że Twoje dziecko słabo czyta. W związku z tym czyta na głos codziennie. Ty się przysłuchujesz, jak ono czyta. Czy jesteś zadowolona z efektów? Czy Twoje dziecko to lubi? Czy uważasz, że codzienne czytanie tekstu przez Twoje słabo czytające dziecko jest wystarczającym sposobem na poprawę ?

Czytanie jest jednym z elementów pracy nad doskonaleniem czytania. Dziecko z dysleksją ma problem z dzieleniem słów na głoski, scalaniem głosek w całe wyrazy, przypominaniem sobie liter oraz szybkim wydobywaniem z pamięci obrazów znanych już słów. Oprócz czytania potrzebne są dodatkowe ćwiczenia rozwijające tzw. funkcje percepcyjno-motoryczne i utrwalające poznane już wyrazy.

Takich ćwiczeń jest całe mnóstwo. Są na ogół proste do wykonania przez dziecko, ale czasochłonne do wykonania pomocy do nich przez rodzica czy terapeutę. Muszą być różnorodne i ciekawe. Trzeba ich wykonać dużo, aby przyniosły efekt.

Podsumowując – najlepsze efekty daje czytanie i wykonywanie różnorodnych ćwiczeń do tekstu, które utrwalają obrazy słów i rozwijają funkcje potrzebne do czytania i pisania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO