Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

sty
06

Teksty do czytania wraz z ćwiczeniami

Przygotowałam gotowe do wykorzystania w domu przez rodziców zestawy ćwiczeń w czytaniu i pisaniu. Do każdego Zestawu jest inny tekst. Teksty są proste i myślę, że ciekawe dla dzieci. Czcionka jest odpowiednio dobrana, aby się je łatwo czytało.

Jeśli wcześniej pobrałaś Darmowy Zestaw Ćwiczeń w Czytaniu i Pisaniu, to wiesz na czym polega ten sposób pracy z dzieckiem.

Otrzymałam wiele pochlebnych opinii na temat tego Zestawu i to mnie zachęciło, aby przygotować kolejne.

Przygotowanie materiałów do terapii dysleksji jest bardzo czasochłonne, ponieważ dziecko musi ćwiczyć funkcje potrzebne do czytania i pisania w różnorodny sposób. Takich ćwiczeń musi być dużo. Od wielu lat się tym zajmuję i wiem, że tego typu terapia wymaga niezwykłej cierpliwości i wytrwałości, także jeżeli chodzi o przygotowanie pomocy dydaktycznych. Co prawda jest wiele książek i ćwiczeń do pracy z dzieckiem dyslektycznym, ale nie ma takich, które dają rodzicowi gotowe narzędzie do pracy nad wszystkimi potrzebnymi do czytania funkcjami.

Zawsze w mojej pracy brakowało mi „gotowca” , który pozwoliłby mi usiąść z dzieckiem przy biurku i skutecznie z nim pracować. Na ogół przygotowanie pomocy dydaktycznych zajmowało mi wiele godzin. Stąd wziął się pomysł przygotowania takich gotowych zestawów ćwiczeń do pracy z dzieckiem, które ma dysleksję lub z innego powodu słabo czyta i pisze.

Zestawy Ćwiczeń są przeznaczone dla dziecka od drugiego półrocza  klasy drugiej. Mogą też wykorzystywać je starsze dzieci, jeśli ich trudności w czytaniu i pisaniu są dość duże.

Tutaj możesz  zapoznać się z ofertą tego Zestawu.

A tutaj możesz pobrać darmowy Zestaw Ćwiczeń.

2 komentarzy

  1. magdapisze:

    zapoznam się na pewno, dzięki! :) przyznam, że miałam probl;em z moim synkiem bo wcale nie chciał składać literek, ale wykorzystałam jego słabość do komiksów i robimy sami komiksy – najczesciej w programie internetowym ( http://www.klub.dilmah.pl/lp/ – korzystamy z tego:)), mały ukłąda postaci a ja wpisuję teksty.. drukujemy i mały dotąd składa literki, ąz sie nie dowie co napisalam ;) polecam rodzicom! :)

  2. małgosiapisze:

    super dziękuję bardzo fajnie wszystko ułożone wydrukowałam córce i bierzemy się do nauki pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO