Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

kwi
11

Nie odrabiaj lekcji za dziecko

Problemy dziecka w nauce mogą wywołać u rodzica chęć wzięcia  na swoje barki jego problemu, aby mu ulżyć. Taka postawa może wydawać się mile widziana przez ludzi z otoczenia. Rodzic jawi się jako troskliwy, kochający, pomocny.

Niestety, nie na tym polega właściwa pomoc. Robienie czegokolwiek za dziecko, nie tylko zwalnia je z odpowiedzialności za własne życie, ale też nie pozwala mu się sprawdzić. Poczucie własnej wartości i mocy sprawczej własnych działań tworzy się poprzez aktywność własną. Sukces to własnoręcznie wykonana praca, a nie wykonana przez innych. Jeśli będziesz za dziecko odrabiać lekcje i ono będzie otrzymywało pozytywne oceny, będzie to Twój sukces.

Pomagać w nauce, jeśli dziecko ma problemy, trzeba. Właściwa pomoc oznacza:

-  sprawdzanie prac domowych wykonanych przez dziecko

-  wspólne poprawianie błędów

-  ćwiczenie funkcji mniej sprawnych (np. u dziecka z dysleksją)

-  rozwijanie posiadanych przez dziecko zdolności, choćby to był jakiś mały talent lub poszukiwanie dziedziny, w której dziecko mogłoby się sprawdzić.

Jeśli odrabiałaś lekcje za dziecko, od dziś postanów, że tego robić nie będziesz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO