Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

cze
29

Książki, które podobają się dzieciom

Mam na myśli dzieci w wieku 7-12 lat, czyli ze szkoły podstawowej.

W klasie pierwszej zaczyna się nauka czytania, a w kolejnych klasach – doskonalenia techniki czytania. Czytanie przestaje być wyłącznie  zabawą. Dlatego należy oddzielić naukę czytania od czytania dla przyjemności. Jeśli dziecko nie czyta jeszcze płynnie, należy mu czytać książki, ewentualnie dziecko może śledzić wzrokiem ten sam tekst czytany przez osobę dorosłą.

Dzieci 7-letnie najbardziej lubią bajki i baśnie. Nieco starsze – wolą książki przygodowe. Literatura dla dzieci w tym wieku powinna zaspokajać ich zainteresowania. Ponieważ czytanie przestaje być tylko elementem zabawy, a staje się obowiązkiem szkolnym, może pojawić się awersja do książek. By temu zapobiec, warto pójść z dzieckiem do biblioteki, by samo wybrało sobie książki do czytania. Spokojnie można czytać dziecku przez cały okres szkoły podstawowej.

Z moich doświadczeń  z pracy z dziećmi wiem, że  podobają im się książki, w których jest jakaś akcja. Jest seria książek o detektywistycznych przygodach Zuzi autorstwa  Mariusza Niemyckiego (np. „Zuzia na zamku Białej Damy”). Dzieci lubią też książki Astrid Lindgren i  Sempe, Gościnny – seria o Mikołajku. Ja ze swojego dzieciństwa bardzo dobrze wspominam książkę Marii Krüger: „Klimek i Klementynka”. Wiem, że chłopcy  lubią książki Aliny i Czesława Centkiewiczów, np. o zdobywcy bieguna południowego Amundsenie – „Człowiek, o którego upomniało się morze”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO