Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

wrz
03

Od czego zacząć, nim zabrzmi pierwszy dzwonek?

Dobre nawyki to podstawa sukcesu. Bardzo ważna jest rola nauczyciela w kształtowaniu właściwych nawyków uczenia się, ale rodzice też mają tutaj swoje zadanie do wykonania.

Dziecko rozpoczynające naukę w szkole jest jak czysta tabliczka, jeśli chodzi o nawyki odrabiania lekcji. Wcześniej uczyło się chętnie wielu rzeczy, ale była to nauka spontaniczna, związana z robieniem czegoś, co sprawiało mu przyjemność. Teraz musi chodzić do szkoły i odrabiać lekcje.

Jeśli to możliwe, odrabianie lekcji powinno odbywać się o stałej porze. Najlepsza pora to przedział czasowy między godziną 15 a 19.

Dobrze jest umówić się z góry na stałą godzinę do odrabiania lekcji. Na początku zrób z dzieckiem plan, co po kolei będzie robiło. Uwzględnij krótkie przerwy w nauce. Na koniec razem zapakujcie tornister.

Najlepszy sposób na zaoszczędzenie sobie i dziecku nerwów związanych z nauką to  praca na bieżąco, nie dopuszczanie do zaległości.

Tutaj znajdziesz bardziej szczegółowy plan działania.

Nie tylko dzieciom jest trudno działać według planu, ale rodzicom również.  Na pewno największe szanse na sukces mają ci, którzy planują i działają zgodnie z planem.  Ale „wszystko jest trudne, nim stanie się proste.”

Życzę Wam wytrwałości i powodzenia w nowym roku szkolnym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO