Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

paź
09

Co zrobić, jeśli dziecko bazgrze – część 2

Pisałam ostatnio o przygotowaniu ręki do pisania liter i wyrazów. Przechodząc do pisania w liniaturze nie należy zaprzestawać wykonywania ćwiczeń, o których pisałam w części pierwszej.

Litery powinny być kreślone jednym ruchem ręki. Taki sposób pisania nie tylko przyspiesza pisanie, ale również przyczynia się do poprawnej pisowni ( mózg lepiej zapamiętuje obraz wyrazu ). Nawet litery a, d, g, k należy kreślić jednym ruchem. Ołówek należy ustawić w miejscu czerwonej kropki.

Można zapisać dziecku w liniaturze te litery i zaznaczyć kropką, od którego miejsca ma zacząć kreślić literę. Tak samo można postępować z wyrazami. Najpierw zapisujemy dziecku wyrazy, potem ono wodzi po śladzie.

Tutaj możesz pobrać wyrazy do ćwiczenie jednym ruchem ręki.

Są specjalne zeszyty dla dzieci z problemami w pisaniu ( z serii „Już w szkole” Wydawnictwa Nowa Era).

W początkowej fazie dziecko powinno pisać ołówkiem. Za jednym razem zapisuje od 4 linijek do całej strony ( w zależności od możliwości dziecka).

Ważne, aby od początku nauki pisania, uczyć je płynnego zapisu. Nieprawidłowe nawyki trudno potem skorygować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO