Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

lis
30

Cykl scenariuszy do pracy z dzieckiem – cz.10

Dziś kończę zamieszczanie scenariuszy do natychmiastowego wykorzystania w pracy z dzieckiem w domu. Nie wymagają one od rodziców dużej ilości czasu, aby przygotować materiały do ćwiczenia czytania i pisania ze swoim dzieckiem.

W kolejnych wpisach będę odpowiadała na pytania rodziców, które pojawiły się w specjalnej ankiecie, którą skierowałam do swoich subskrybentów.

ZAJĘCIA # 10

  1. Segregowanie wyrazów według położenia w nich określonej głoski np. „k”. Na trzech karteczkach piszesz: k… , …k… , …k . Czytasz dziecku wyrazy zawierające głoskę „k”, a ono wskazuje palcem właściwą kartkę w zależności od tego, czy dana głoska znajduje się na początku, w środku czy też na końcu wyrazu.
  2. Rysowanie jednym ruchem ręki: serca, choinki, gwiazdki, piernika, księżyca.
  3. Przygotuj wiersz np. Jana Brzechwy. Przeczytaj go dziecku. Poproś je, aby wskazało wyrazy rymujące się.
  4. Teraz dziecko czyta wiersz.
  5. Pisanie ze słuchu – podyktuj dziecku parami wyrazy rymujące się.
  6. Podaj dziecku 3 dowolne wyrazy. Niech spróbuje ułożyć krótką historyjkę (ustnie) wykorzystując w niej te 3 słowa. Temat historyjki dowolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO