Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

lis
19

Cykl scenariuszy do pracy z dzieckiem – cz.6

Dziś kolejny scenariusz zajęć dla dzieci z klasy pierwszej (drugi semestr) i drugiej (pierwszy semestr). Pamiętaj o systematyczności (pracuj z dzieckiem codziennie oprócz niedziel).

ZAJĘCIA # 6

1. Wytnij kwadrat, prostokąt, koło i trójkąt. Układaj je w różnych konfiguracjach i poproś dziecko, aby narysowało z pamięci przedstawiony układ figur.

2. Wybierz z tekstu 4 zdania o różnej długości. Czytaj dziecku po jednym zdaniu i poproś je, aby powtórzyło zdanie, a potem policzyło, ile jest w  nim wyrazów. Niech również określi, który wyraz jest najkrótszy, a który najdłuższy.

3. Praca z wyrazami (wytnij z dowolnego tekstu 20 rzeczowników):

- poproś dziecko, aby posegregowało je według określonych kryteriów (np. nazwy zwierząt, roślin, ludzi, przedmiotów, inne)

- czytaj ostatnią sylabę wybranego przez Ciebie wyrazu,  dziecko wyszukuje ten wyraz i odkłada, itd.

- czytanie wyrazów w krótkich ekspozycjach (pokaż dziecku wyraz przez moment, schowaj go i poproś, aby powiedziało, jaki to był wyraz)

- dziecko tnie każdy wyraz na sylaby jednocześnie czytając je.

4. Zapis wyrazów z ćwiczenia 3. ze słuchu. Dyktujesz dziecku po jednym wyrazie. Ono dzieli każdy wyraz na sylaby i głoski, a potem zapisuje z pamięci.

5. Zabawa w pokazywanie słów (kalambury). Wybierz 8 wyrazów, które dziecko będzie umiało przedstawić i odgadnąć za pomocą ruchu albo rysunku. Każdy po kolei losuje po jednym wyrazie i stara się go pokazać (lub narysować) rywalowi. Za odgadnięcia słowa przyznawany jest punkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO