Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

lis
28

Cykl scenariuszy do pracy z dzieckiem – cz.9

Dziś przedostatni scenariusz do pracy z dzieckiem uczęszczającym do klasy pierwszej (drugi semestr) lub drugiej (pierwszy semestr).

ZAJĘCIA # 9

  1. Wytnij z gazety kilka wyrazów różnej wielkości – zadaniem dziecka będzie ułożenie ich według wielkości, np. od najmniejszego do największego.
  2. Podział wyrazów na sylaby. Potrzebne będą pudełka (słoiki) w ilości 5 sztuk oznaczone cyframi od 1 do 5 oraz guziki (patyczki).Czytasz dowolny wyraz, dziecko dzieli go na sylaby i liczy ile jest sylab w wyrazie. Wrzuca guzik do odpowiedniego pudełka.
  3. Czytasz dziecku dowolny tekst, np. lekturę przez 10 minut. Ono w tym czasie śledzi wzrokiem każdy czytany przez Ciebie wyraz wskazując go np. ołówkiem.
  4. Polecasz dziecku podkreślić w tekście wyrazy zawierające np. literę „ę”(możesz ograniczyć poszukiwania do połowy strony tekstu, w zależności od możliwości skupiania uwagi u dziecka).
  5. Dziecko czyta jedną stronę tekstu na głos wskazując sobie każdy wyraz wskaźnikiem.
  6. Pisanie ze słuchu – wybierasz z tekstu 2 zdania i dyktujesz dziecku po jednym. Ono omawia każdy trudny lub długi wyraz pod względem pisowni oraz dzieli go na głoski. Potem zapisuje.
  7. Zabawa w odgadywanie przedmiotów. Wkładasz do worka następujące przedmioty: spinacz biurowy, agrafkę, śrubkę, liść laurowy, naparstek lub nakrętkę od butelki, ziele angielski lub inne przedmioty. Dziecko wyciąga po jednym (oczy ma zawiązane) i mówi, jaki to przedmiot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO