Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

gru
28

Odpowiedzi na pytania rodziców – cz.5

Moja córka w klasie 1-2 nie miała problemów, teraz bardzo brzydko pisze i gorzej czyta. Szkoła zgłosiła ją na badanie do poradni. Czy to może być dysleksja? Starsza córka  ma 15 lat  i ma dysleksję. Wiem, że to może być dziedziczne.

Zdarza się, że dziecko, które jest bardzo inteligentne i ma dobrą pamięć, umie znaleźć sobie sposób na czytanie i pisanie mimo wrodzonych trudności. Teksty w klasie pierwszej i na początku drugiej są krótkie, więc może uczyć się ich na pamięć.

Dopóki nie trzeba pisać dużo i szybko, problemy z pisaniem mogą nie być tak bardzo widoczne. W starszych klasach dzieci z dysleksją  szybko się męczą podczas pisania.  Nadążenie za klasą jest dla nich wielkim wyzwaniem. Odbywa się to kosztem jakości pisma.

Rzadko się zdarza, aby dziecku udało się przez dwa lata nauki ukryć problemy z czytaniem i pisaniem. W mojej praktyce terapeutycznej spotkałam dwoje takich uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO