Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

sty
04

Odpowiedzi na pytania rodziców – cz.6

Moim marzeniem jest pomoc w taki sposób, bym ja miała pewność, że w domu pracujemy idąc we właściwym kierunku.

Podstawą do pracy z dzieckiem jest opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jeśli u dziecka stwierdzono dysleksję, każda systematyczna pomoc jest wskazana. Oczywiście można zrobić dziecku krzywdę wymagając od niego więcej, niż na danym etapie rozwoju potrafi. Zadania zawsze powinny być tylko o jeden poziom trudniejsze od aktualnych umiejętności.

Prawidłowo skomponowana jednostka zajęć z dzieckiem, powinna odbywać się według określonych zasad. Jeśli dziecko nie może uczęszczać na specjalistyczne zajęcia, wspólne czytanie z dzieckiem jest jakimś rozwiązaniem. Trzeba to robić codziennie.

W jednym z wcześniejszych wpisów pisałam o technice czytania zwanej „słuchaj i patrz„. Jest ona prosta i bardzo dobra do doskonalenia czytania. Na moim blogu znajdziesz też 10 przykładowych scenariuszy do pracy z dzieckiem w domu. Są one przeznaczone dla dzieci z klasy pierwszej (drugi semestr) i drugiej (pierwszy semestr).

Profesjonalną pomoc zapewnią dziecku Zestawy Ćwiczeń w Czytaniu i Pisaniu,  które przygotowałam specjalnie dla rodziców chcących pomagać dziecku w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO