Moim marzeniem jest pomoc w taki sposób, bym ja miała pewność, że w domu pracujemy idąc we właściwym kierunku.
Podstawą do pracy z dzieckiem jest opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jeśli u dziecka stwierdzono dysleksję, każda systematyczna pomoc jest wskazana. Oczywiście można zrobić dziecku krzywdę wymagając od niego więcej, niż na danym etapie rozwoju potrafi. Zadania zawsze powinny być tylko o jeden poziom trudniejsze od aktualnych umiejętności.
Prawidłowo skomponowana jednostka zajęć z dzieckiem, powinna odbywać się według określonych zasad. Jeśli dziecko nie może uczęszczać na specjalistyczne zajęcia, wspólne czytanie z dzieckiem jest jakimś rozwiązaniem. Trzeba to robić codziennie.
W jednym z wcześniejszych wpisów pisałam o technice czytania zwanej „słuchaj i patrz„. Jest ona prosta i bardzo dobra do doskonalenia czytania. Na moim blogu znajdziesz też 10 przykładowych scenariuszy do pracy z dzieckiem w domu. Są one przeznaczone dla dzieci z klasy pierwszej (drugi semestr) i drugiej (pierwszy semestr).
Profesjonalną pomoc zapewnią dziecku Zestawy Ćwiczeń w Czytaniu i Pisaniu, które przygotowałam specjalnie dla rodziców chcących pomagać dziecku w domu.