Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

kwi
13

Odpowiedzi na pytania z ankiety dla rodziców – ciąg dalszy # 4

Mój syn często pisze odwrotnie litery np. s oraz pisząc jakiś wyraz nie pisze wszystkich liter np. w wyrazie „serce” nie napisał „r”, a jak mu podpowiedziałam to nie wiedział, co jest po „r”. Kiedy głoskował wyraz „kilka”, to nie wiedział ,co przeczytał.

Z tego, co piszesz mogę wnioskować, że syn ma problem z analizą i syntezą głoskową. Dla dziecka uczącego się czytać łatwiejszy jest podział wyrazów na sylaby. Niech syn spróbuje przed zapisem podzielić wyraz na sylaby i zapisać go dyktując go sobie sylabami.

Odwrotny zapis liter może wskazywać na nieustaloną lateralizację, czyli brak przewagi jednej strony ciała. Najlepiej, jeśli człowiek jest zlateralizowany prawostronnie lub lewostronnie. Posługiwanie się obiema rękami może powodować kłopoty podczas nauki czytania i pisania. Musisz to koniecznie sprawdzić. Najlepiej w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO