Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

maj
13

Prosty tekst i ćwiczenia w czytaniu dla 8-latka

Współcześni rodzice tak mało mają czasu, aby zrobić wszystkie ważne rzeczy. Dlatego przygotowałam dla nich pomoc do zastosowania od ręki.

Wiem, jak czasochłonne jest przygotowanie ćwiczeń dla dziecka, które ma trudności w nauce czytania i pisania. Poza tym trzeba wiedzieć, jak skomponować jednostkę zajęć, aby ćwiczenia były ciekawe i skuteczne.

Tajemnica terapii tkwi w systematyczności i różnorodności ćwiczeń. Skupiłam się na czytaniu, pisaniu i rozumieniu tekstu oraz ćwiczeniu funkcji słuchowych i wzrokowych, gdyż ich odpowiedni rozwój jest niezbędny do opanowania czytania i pisania.

Ćwiczenia są przeznaczone dla dzieci z klasy pierwszej ( II semestr) i klasy drugiej ( I semestr) mających trudności w czytaniu i pisaniu z powodu dysleksji lub zagrożonych dysleksją. Mogą z nich skorzystać starsze dzieci, jeśli ich trudności w czytaniu są nasilone.

Możesz pobrać próbkę prostego tekstu do czytania wraz z ćwiczeniami do niego klikając w poniższy link:

http://dzieckozdysleksja.pl/net63/sp/sp2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO