Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

sie
28

Mała zmiana w sposobie pracy dziecka z dysleksją może przynieść duże korzyści

Dziecko z dysleksją ma często problem z organizacją pracy. Wszystkie dzieci, z jakimi pracowałam, miały ten problem.

Zbliża się nowy rok szkolny, więc warto coś zmienić w sposobie pracy. To jest bardzo prosty sposób. Wystarczy przed odrabianiem lekcji zapisać, co po kolei dziecko będzie robiło ( wraz z przerwami na 10-minutowy odpoczynek). W planie powinny być uwzględnione dodatkowe ćwiczenia w czytaniu i pisaniu.

Dziecku w klasie pierwszej musisz Ty taki plan zrobić. Ale począwszy od klasy drugiej można spróbować tylko nadzorować robienie planu.

Każdy wykonany punkt planu trzeba odhaczyć i umówić się na nagrodę. Najlepiej, żeby to była nagroda niematerialna, np. wspólne wyjście na lody, do kina, na wycieczkę itp. Może to być większa nagroda na koniec tygodnia.

Efektem końcowym takiego sposobu postępowania będą lepsze wyniki w nauce, mniej nerwów związanych z odrabianiem lekcji oraz stopniowe zmierzanie w kierunku samodzielności i odpowiedzialności dziecka za swoją naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO