Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

sty
31

Odpowiedź na pytanie czytelnika

Mam syna w pierwszej klasie. Ma problem z wymówieniem literki r. Przekształca ją na literkę l i przy pisaniu za słuchu w szkole popełnia błędy. Nie wiem, jak mam mu pomóc. On bardzo to przeżywa, że nie radzi sobie w szkole tak, jakby tego chciał .

W przypadku wady wymowy konieczna jest terapia logopedyczna. To normalne, że dziecko zapisuje słowa tak, jak je słyszy   lub wypowiada. Warto też zbadać dziecku słuch. Jeśli ze słuchem wszystko jest w porządku, a wada wymowy jest skorygowana i dziecko nadal robi błędy w zapisie, wówczas można podejrzewać, że występują zaburzenia słuchu fonemowego. To znaczy, że dziecko, które dobrze słyszy nie różnicuje poprawnie głosek, zwłaszcza tych podobnie brzmiących, jak np. b-p, d-t itd.

Z tego co piszesz, podejrzewam, że przyczyną błędów w pisaniu u syna jest wada wymowy. Jak najszybciej trzeba ją zlikwidować.

Zapewne nie zaszkodzą synowi ćwiczenia percepcji słuchowej. Kilka przykładowych ćwiczeń możesz pobrać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO