Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

sty
12

Odpowiedź na pytanie czytelniczki

Mam 7 letniego syna, który prawdopodobnie (tak powiedziała pani w szkole) jest dyslektykiem. Myli litery: p,d,b,a,o. Nie wiem, co robić. Czyta tak sobie i powoli.  Pani w kółko narzeka, a na dodatek tego wciąż mówi, że syn nie umie, a ja wiem, że potrafi, ponieważ siedzę z nim codziennie i w domu czyta, a w szkole nie chce. Nie wiem, co mam zrobić. Staram się pomóc mojemu synkowi, motywuję go do nauki , widzę, że on się stara, ale w szkole mu nie wychodzi.

W wieku 7 lat można mówić tylko o ryzyku dysleksji. Klikając w link zamieszczony poniżej znajdziesz test, który może wskazać na przyczyny problemów dziecka w czytaniu.  

http://www.logopedia.net.pl/artykuly/41/skala-ryzyka-dysleksji-srd-prof-marty-bogdanowicz.html

Mylenie liter b-p-d-g, o-a wskazuje na problemy z dokładnym spostrzeganiem kształtu liter. Są to litery podobne do siebie. Dziecku potrzebne są ćwiczenia na percepcje wzrokową. Polecam książkę Marty Bogdanowicz: Trudne litery.

Tutaj znajdziesz kilka przykładów ma utrwalanie mylonych liter. Nie wiem, czy próbowałaś wykonać z synem ćwiczenia, które opracowałam dla dzieci z problemami w czytaniu. Znajdziesz je tutaj.

Inny problem, który pojawia się u chłopca to motywacja do nauki. A ona jest przecież najważniejsza. Nie można dziecka od razu zaszufladkować jako takiego, które tylko sprawia problemy. A tak chyba zrobiła jego nauczycielka. Proponuję porozmawiać z nauczycielką i wspólnie znaleźć rozwiązanie. Może zgodzi się odpytać syna z czytania po lekcji, kiedy inne dzieci nie będą słyszały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO