Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

»

lis
12

Pismo lustrzane – problem na początku nauki

Moja córka ma 8 lat i spore problemy z czytaniem. Pomimo codziennych ćwiczeń, czyta bardzo słabo, myli podobnie wyglądające litery i dźwięki, często pisze lustrzane odbicie liter czy nawet całych wyrazów. Nawet przepisując z książki, „zjada” część liter. Na samo stwierdzenie, że poczytamy, zaczyna płakać. Jak można jej pomóc, jakie ćwiczenia wykonywać?

Z powyższego opisu mogę wnioskować, że dziewczynka ma zaburzone funkcje poznawcze potrzebne do skutecznej nauki czytania i pisania. Tutaj piszę więcej na ten temat.

http://mojedzieckodobrzeczyta.pl/2010/02/funkcje-percepcyjno-motoryczne/

Słaba motywacja do nauki jest dużym problemem, który trzeba przezwyciężyć w pierwszej kolejności. Należy zacząć od ćwiczeń, które nie sprawiają córce większych trudności. W szkole trudno będzie w taki sposób z dzieckiem pracować. Koniecznie jest wykonanie badań w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Wówczas nauczyciel będzie musiał dostosować zadania do możliwości dziecka.

W domu jest to możliwe. Pod niżej zamieszczonym linkiem jest  kilka informacji na temat ćwiczeń, które uatrakcyjnią pracę z dzieckiem.

http://mojedzieckodobrzeczyta.pl/2014/03/jak-zmotywowac-dziecko-do-czytania/

Przyczyną pisma lustrzanego jest niedojrzała lateralizacja, czyli brak dominacji jednej półkuli mózgu. Jeśli dziecko jest przestawianie na prawą rękę, skutkiem może być właśnie pismo lustrzane. Zawsze należy zasięgnąć porady psychologa, gdy wystąpi taki problem i dostosować ćwiczenia do wybranego rozwiązania ( to znaczy – przestawiać, czy nie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO