Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

«

mar
22

Odpowiedź na pytanie czytelniczki

Mój syn ma 7 lat. Nauczycielka twierdzi, że syn nie umie czytać liter „br, fr, bla, gr itp. Ale w domu czyta dobrze, powoli, ale dobrze. W pisaniu ze słuchu gubi niektóre literki. Pisze starannie, ale też powoli. Nauczycielka narzeka, że pisze powoli. Co o tym sądzić? 

Dla dziecka uczącego się czytać i pisać najtrudniejsze są tzw. zbiegi spółgłosek w wyrazach typu: brawo, fruwa, grupa itp. Rozumiem, że syn chodzi do pierwszej klasy. Nie wiem, czy ma wadę wymowy. Zawsze warto wspomóc naukę czytania i pisania  dodatkowymi ćwiczeniami, niekoniecznie z udziałem liter. W księgarniach pedagogicznych są książeczki do ćwiczenia funkcji percepcyjno-motorycznych. Polecam klocki pod nazwą PUS (skrót od Pomyśl, Ułóż, Sprawdź), do których trzeba zakupić książeczki. A jest ich całe mnóstwo, na różne problemy dziecka. Klocki te łączą zabawę z nauką. Jeśli problemy będą się utrzymywały, trzeba będzie udać  się z dzieckiem do poradni psychologiczno-pedagogicznej, by zrobić dokładną diagnozę przyczyn trudności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO