O MNIE

Nazywam się Jolanta Posłuszna.

Jestem matką dwojga dorosłych już dzieci i wiem, jak bardzo zależy mi na tym, aby moje dzieci były szczęśliwe. Wiem, że tak samo myślą i czują wszyscy rodzice.

Pracę z dziećmi mającymi trudności w czytaniu i pisaniu, nazywaną terapią pedagogiczną, rozpoczęłam w roku 1996. Przez 17 lat pracowałam w szkole. Przez kolejne 3 lata prowadziłam prywatny gabinet terapii pedagogicznej.

Ukończyłam studia pedagogiczne. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Posiadam dodatkowe kwalifikacje do prowadzenia terapii pedagogicznej. Mam za sobą wiele szkoleń z zakresu terapii dysleksji, technik uczenia się i innych form terapii dziecka.

Na tej stronie chciałabym dzielić się z rodzicami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wiem, jak problemy naszych dzieci,  czynią nas czasami bezradnymi. Zaangażowanie emocjonalne potrafi zamknąć nam oczy na roziązania, które istnieją      i są na ogół bardzo proste.

Jest wiele pozycji na rynku wydawniczym, jeśli chodzi o pomoc dziecku w czytaniu i pisaniu. Na ogół każda książka skupia się na rozwiązywaniu jednego problemu, np. trudności ortograficznych, doskonaleniu pisma (tzw. “brzydkie pismo”), rozwijaniu percepcji wzrokowej lub słuchowej itd.

Opracowałam ćwiczenia dla dzieci młodszych, które doskonalą wszystkie funkcje potrzebne do czytania i pisania, choć skupiam się na czytaniu. Dzisiaj można pisać na komputerze, ale w czytaniu nikt nas nie zastąpi. Umiejętność czytania jest podstawą rozwoju człowieka. Nie pozwól, aby trudności w czytaniu ograniczały rozwój Twojego dziecka.

Życie to ciągły rozwój. Wiem, ile radości może on dać każdemu z nas. Chciałabym, aby wszystkie dzieci mogy kiedyś o sobie powiedzieć, że trudności w czytaniu były dla nich nie tyle ograniczeniem, co okazją do pokonywania trudności, a to z kolei wzbogaciło ich życie.

Życzę wszystkim Rodzicom odwiedzającym tę stronę wytrwałości i nadziei – bo praca z dzieckiem na pewno przyniesie efekty, ale na to potrzeba czasu i narzędzi!