Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

maj
29

Odpowiedź na pytanie czytelniczki

Dziecko od pół roku czyta głoskując, mimo że uczyłam go czytania sylabowego i nie może zacząć czytać w inny sposób. Jakie ćwiczenia pomogą nam to przełamać? Musisz zacząć od czytania sylabami prostych i krótkich wyrazów, najpierw dwusylabowych, typu: kawa, mała, zupa itp. Potem wprowadzaj dłuższe wyrazy, ale również złożone z sylab otwartych, np. Teresa, fasola,… Kontynuuj czytanie »

lut
17

Odpowiedź na pytanie czytelnika

Chciałbym wprowadzić w świat literek i głosek moją czteroletnią córeczkę. Nie jestem pewny, czy powinienem zacząć naukę od alfabetu, czy wprowadzać nazwy literek równocześnie z brzmieniem głosek? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Wojtek Jest bardzo dobra gotowa pomoc dla rodziców, którzy chcą uczyć dzieci czytania w wieku przedszkolnym oraz dla dzieci starszych, które mają… Kontynuuj czytanie »

wrz
26

Odpowiedź na pytanie czytelniczki

 Mój syn ma 10 lat . Ma problemy z czytaniem i pisaniem , które zostały stwierdzone przez pedagoga i psychologa. Zalecono mu naukę czytania i pisania w domu ( chodziło o przepisywanie i czytanie krótkich tekstów). Jaka byłaby najlepsza książka dla syna, z której mogłabym korzystać do tej nauki ? Ja najchętniej korzystałam z książki Ewy… Kontynuuj czytanie »

lis
12

Pismo lustrzane – problem na początku nauki

Moja córka ma 8 lat i spore problemy z czytaniem. Pomimo codziennych ćwiczeń, czyta bardzo słabo, myli podobnie wyglądające litery i dźwięki, często pisze lustrzane odbicie liter czy nawet całych wyrazów. Nawet przepisując z książki, „zjada” część liter. Na samo stwierdzenie, że poczytamy, zaczyna płakać. Jak można jej pomóc, jakie ćwiczenia wykonywać? Z powyższego opisu… Kontynuuj czytanie »

lis
04

Co robić, kiedy dziecko brzydko pisze?

Mój syn, obecnie czwartoklasista, ładnie czyta i to już od kilku lat, ale strasznie pisze (ma w opinii z PPP – ryzyko zagrożenia dysleksją). Nie trzyma się liniatury, myli litery p-b, ma problem z literkami wyższymi od a, o, e, z (np. t, k, f) i niższymi(y, p, j) – wszystkie pisze prawie jednakowej długości.… Kontynuuj czytanie »

maj
27

Dziecko z dużymi problemami w czytaniu i pisaniu

Mój syn ma 9 lat. bardzo źle czyta i pisze. Czyta wolno, sylabizuje, myli i zjada literki. Średnia klasy w czytaniu to 48 wyrazów, a on czyta 18.W tekście często się gubi. W domu czytamy codziennie i nie widzę efektów. W pisaniu jest jeszcze gorzej, nawet przy przepisywaniu robi straszne błędy. Czasem nie jestem w… Kontynuuj czytanie »

paź
14

Odpowiedź na pytanie czytelniczki

Uczę 5-letnią córkę czytać metodą sylabową (metoda prof. Cieszynskiej). Pola jest dzieckiem ze skrzyżowana lateralizacją (lewe ucho, „reszta”prawa), z pogranicza ryzyka dysleksji, a oprocz tego pochodzi z rodziny mieszanej polsko-francuskiej. Czytanie szło nam bardzo dobrze do czasu wprawadzenia sylab zamknietych. Od 6 miesięcy je ćwiczymy i nie ma praktycznie żadnych rezultatow. Pola ciagle myli BA… Kontynuuj czytanie »

mar
12

Jak zmotywować dziecko do czytania?

Nie wiem jak sobie poradzić z niechęcią syna do nauki czytania. Jak proponuję czytanie, to pierwsze co widzę, to blokada, zatrzymanie sie dziecka, szybki oddech i mówi, ze nie chce. Zacina się, blokuje i jest bardzo na nie. Czy są może jakieś pierwsze małe kroczki by zacząć to czytanie w miarę łagodnie, najlepiej by dziecko… Kontynuuj czytanie »

lis
13

Ciąg dalszy ‚Przygód Meli’

Obok tego wpisu jest rysunek będący ilustracją do ‚Przygód Meli’.  Klikając w niego możesz pobrać darmową próbkę  tekstu wraz z ćwiczeniami, które usprawnią funkcje potrzebne do czytania. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla uczniów klasy drugiej. Opracowałam  ciąg dalszy ‘Przygód Meli’. Trochę to trwało, ale jest to zajęcie bardzo czasochłonne .

maj
13

Prosty tekst i ćwiczenia w czytaniu dla 8-latka

Współcześni rodzice tak mało mają czasu, aby zrobić wszystkie ważne rzeczy. Dlatego przygotowałam dla nich pomoc do zastosowania od ręki. Wiem, jak czasochłonne jest przygotowanie ćwiczeń dla dziecka, które ma trudności w nauce czytania i pisania. Poza tym trzeba wiedzieć, jak skomponować jednostkę zajęć, aby ćwiczenia były ciekawe i skuteczne.

Starsze wpisy

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO