Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

sie
02

Kilka słów na inny temat niż dysleksja

Przeczytałam niedawno książkę, która zrobiła na mnie duże wrażenie. Od dawna uważam, że wpływ rodziców na dzieci nie jest tak duży, jak im się to wmawia. Z wykształcenia jestem pedagogiem, więc pogląd, iż rola rodziców w wychowaniu dziecka jest ogromna, był mi wkładany w głowę na studiach i wszystkich kursach, jakie później skończyłam. Ponieważ skuteczność… Kontynuuj czytanie »

mar
13

Sposób na tabliczkę mnożenia

Bywa tak, że jednym z objawów dysleksji u dziecka jest problem z nauczeniem się tabliczki mnożenia. Trzymając się zasady, że najlepiej zapamiętuje się to, co utrwalane jest za pomocą jak największej liczby zmysłów, proponuję dzieciom, z którymi pracuję, następujące metody utrwalania tabliczki mnożenia. Jeśli dziecko stosowało je systematycznie, osiągało naprawdę dobre rezultaty. I w tym… Kontynuuj czytanie »

lis
28

Z jakimi problemami borykasz się jako rodzic dziecka z dysleksją?

Każdy problem występujący u naszego dziecka wywołuje w nas niepokój. Ludzie różnie reagują na trudne sytuacje. Jedni wolą nie widzieć problemu, inni odwlekają w czasie zabranie się za jego rozwiązanie, a jeszcze inni działają od razu nie licząc na to, że problem się sam rozwiąże.

paź
06

Czym lubi odżywiać się nasz mózg ?

Każda komórka naszego organizmu potrzebuje pożywienia. A czego  potrzebuje do życia nasz mózg? Energię czerpie z glukozy zawartej z warzyw i owoców. Przekazywanie informacji między komórkami odbywa się przy pomocy prądu elektrycznego, a najlepszym przewodnikiem prądu jest woda. Z kolei do wytworzenia tzw. neuroprzekaźników, czyli substancji chemicznych, które również przekazują informacje między komórkami nerwowymi potrzebne… Kontynuuj czytanie »

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO