Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

mar
12

Jak zmotywować dziecko do czytania?

Nie wiem jak sobie poradzić z niechęcią syna do nauki czytania. Jak proponuję czytanie, to pierwsze co widzę, to blokada, zatrzymanie sie dziecka, szybki oddech i mówi, ze nie chce. Zacina się, blokuje i jest bardzo na nie. Czy są może jakieś pierwsze małe kroczki by zacząć to czytanie w miarę łagodnie, najlepiej by dziecko… Kontynuuj czytanie »

sie
22

Który z tych dwóch sposobów jest odpowiedni dla Twojego dziecka?

Myślę tutaj o odrabianiu lekcji i dodatkowych ćwiczeniach. Jeśli Twoje dziecko ma problemy z czytaniem i pisaniem, musi od początku roku szkolnego włączyć do planu swoich zajęć dodatkowe ćwiczenia w tym zakresie.

gru
18

Odpowiedzi na pytania rodziców – cz.4

- Nie wiem jak zachęcić syna do czytania, tak aby nie buntował się i nie rezygnował z zadań, które wymagają przeczytania nawet bardzo krótkiego tekstu. – Jak zachęcać dziecko, jak motywować do czytania, aby nie było to traktowane jak „kara” lub przymus? Motywacja to postawa skutecznego działania. Istnieją dwa rodzaje motywacji: 1. zewnętrzna – motywowanie… Kontynuuj czytanie »

gru
04

Odpowiedzi na pytania rodziców – cz.1

Co zrobić, żeby dziecko chętniej czytało i czerpało z czytania przyjemność, a przy okazji wiedzę ortograficzną. Czy to jest kwestia nieuwagi, roztargnienia czy mamy problem? Czytanie książek nie zawsze przyczynia się do poprawnego pisania pod względem ortograficznym. Ludzie posługują się w pisaniu dwiema strategiami. Jedna z nich polega na posługiwaniu się wzrokowym obrazem wyrazu zapisanym… Kontynuuj czytanie »

sie
10

Motywacja do uczenia się

Motywy skłaniające dzieci w wieku 6-12 lat do uczenia się mogą być różne.  Niektóre dzieci chcą zadowolić rodziców lub nauczycieli. Inne chcą być w grupie rówieśników, którzy  dobrze się uczą, a jeszcze inne mają konkretne zainteresowania poznawcze. Czasami nauka jest przeszkodą dla dziecka, które przede wszystkim chce spędzać czas w grupie rówieśników. Ważną rolę odgrywa… Kontynuuj czytanie »

maj
07

Odkrywanie i pielęgnowanie mocnych stron dziecka dyslektycznego

Zdaniem Marcus’a Buckingham’a, autora cyklu książek o odkrywaniu i wykorzystywaniu swoich silnych stron, człowiek może odnieść sukces jedynie poprzez pełne  wykorzystanie swoich silnych stron. Dziecko z dysleksją ma specyficzną słabość. Oczywiście trzeba nad nią pracować, bo czytanie jest podstawową umiejętnością, niezbędną w życiu. Jednak sukces życiowy dziecka dyslektycznego nie może się opierać wyłącznie na pokonaniu… Kontynuuj czytanie »

kwi
11

Nie odrabiaj lekcji za dziecko

Problemy dziecka w nauce mogą wywołać u rodzica chęć wzięcia  na swoje barki jego problemu, aby mu ulżyć. Taka postawa może wydawać się mile widziana przez ludzi z otoczenia. Rodzic jawi się jako troskliwy, kochający, pomocny. Niestety, nie na tym polega właściwa pomoc. Robienie czegokolwiek za dziecko, nie tylko zwalnia je z odpowiedzialności za własne… Kontynuuj czytanie »

gru
28

Dziecko z dysleksją musi mieć wsparcie w rodzicu

Jeśli już w zerówce lub w pierwszej klasie widzisz, że Twoje dziecko ma kłopoty w nauce czytania i pisania ( na razie nie wiesz, z jakich powodów ), profilaktycznie zacznij współpracować z nauczycielem i codziennie pracuj z dzieckiem nad tym, co mu sprawia trudności.

gru
14

Problemy w nauce okazją do budowania dobrych relacji z dzieckiem

Na ogół problemy zniechęcają nas do działania, a zwłaszcza do budowania na ich podstawie czegoś lepszego. Jednakże w przypadku problemów z nauką dziecka można podejść do sprawy inaczej. Może to być okazja do zbudowania bliższych relacji ze swoim dzieckiem.

gru
07

Jak kształtować u dziecka dobre nawyki ?

Dobry nawyk to skarb. Dlatego tak ważne jest, żeby od razu wyrabiać w dziecku właściwe nawyki, jeśli chodzi o uczenie się. Każdy z nas pamięta nauczycieli, którzy nauczyli nas robić coś w bardzo efektywny sposób. Jesteśmy im za to wdzięczni przez całe życie. Zmiana nawyków to bardzo ciężka praca, choć można odnieść tu sukces.  Często… Kontynuuj czytanie »

Starsze wpisy

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO