Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

sie
28

Mała zmiana w sposobie pracy dziecka z dysleksją może przynieść duże korzyści

Dziecko z dysleksją ma często problem z organizacją pracy. Wszystkie dzieci, z jakimi pracowałam, miały ten problem. Zbliża się nowy rok szkolny, więc warto coś zmienić w sposobie pracy. To jest bardzo prosty sposób. Wystarczy przed odrabianiem lekcji zapisać, co po kolei dziecko będzie robiło ( wraz z przerwami na 10-minutowy odpoczynek).

sie
22

Który z tych dwóch sposobów jest odpowiedni dla Twojego dziecka?

Myślę tutaj o odrabianiu lekcji i dodatkowych ćwiczeniach. Jeśli Twoje dziecko ma problemy z czytaniem i pisaniem, musi od początku roku szkolnego włączyć do planu swoich zajęć dodatkowe ćwiczenia w tym zakresie.

gru
12

Odpowiedzi na pytania rodziców – cz.3

Naszym największym problemem obecnie jest niska motywacja do nauki, brak zaangażowania, chyba brak wiary we własne siły, a co za tym idzie kiepskie stopnie. A przede wszystkim bardzo długi czas odrabiania lekcji i konieczność stania nad córką przez cały czas. W innym przypadku po prostu się blokuje i nie ma żadnych efektów. Cóż zrobić, by… Kontynuuj czytanie »

wrz
03

Od czego zacząć, nim zabrzmi pierwszy dzwonek?

Dobre nawyki to podstawa sukcesu. Bardzo ważna jest rola nauczyciela w kształtowaniu właściwych nawyków uczenia się, ale rodzice też mają tutaj swoje zadanie do wykonania. Dziecko rozpoczynające naukę w szkole jest jak czysta tabliczka, jeśli chodzi o nawyki odrabiania lekcji.

gru
19

Po co się spieszyć w życiu?

Nie wiem, jak Ty, ale ja nie lubię pracować pod presją czasu. Dla mnie jest to duży stres. Nie mówiąc już o tym, że traci na tym jakość moich działań. Jest na to sposób, ale wymaga wyrobienia u siebie nowych nawyków. Ja cały czas nad tym pracuję. Nie zawsze mi się to udaje, ale wiem,… Kontynuuj czytanie »

gru
07

Jak kształtować u dziecka dobre nawyki ?

Dobry nawyk to skarb. Dlatego tak ważne jest, żeby od razu wyrabiać w dziecku właściwe nawyki, jeśli chodzi o uczenie się. Każdy z nas pamięta nauczycieli, którzy nauczyli nas robić coś w bardzo efektywny sposób. Jesteśmy im za to wdzięczni przez całe życie. Zmiana nawyków to bardzo ciężka praca, choć można odnieść tu sukces.  Często… Kontynuuj czytanie »

paź
24

Skuteczność terapii dysleksji

Zapewniam Cię, że istnieje takie zjawisko, jak skuteczna terapia dysleksji, ale musi być spełnionych kilka warunków. To, co napisałam powyżej, nie tylko wyczytałam w książkach, ale sprawdziłam w praktyce pracując z dziećmi. Od lat dużo się mówi o różnych dietach. Może sama próbowałaś jakiejś stosować. Efekty w ich stosowaniu uzyskują nieliczne osoby spośród je stosujących.… Kontynuuj czytanie »

paź
05

Relaks jako sposób na szybsze zapamiętywanie

Od wielu lat już wiadomo, że człowiek najlepiej przyswaja wiadomości w stanie relaksu. Ćwiczenia relaksacyjne w połączeniu z muzyką korzystnie wpływają na wyniki w szkole. Najlepiej jest je wykonać przed powtarzaniem materiału. Podczas przerw między nauką jednego przedmiotu, a drugiego, dobre są ćwiczenia ruchowe, np. ćwiczenia

wrz
27

Organizacja nauki u dziecka z dysleksją

Jednym z objawów dysleksji jest słaba organizacja materiału literowego. Wynika to z faktu, iż postrzeganie liter i rozpoznawanie całych wyrazów jest u dzieci z dysleksją utrudnione. Mają one także trudności w dłuższym skupianiu uwagi. Do tego dołącza się często słabsza pamięć bieżąca, czyli zapamiętywanie informacji w ciągu pierwszych 10 minut po ich podaniu. To wszystko… Kontynuuj czytanie »

maj
23

Planowanie lekcji u dziecka z dysleksją

Dlaczego planowanie i dobra organizacja prawie każdemu  z nas sprawia  tyle problemów? A przecież  wiemy dobrze , że są to najważniejsze czynniki sukcesu. Pominę odpowiedź na to pytanie, ponieważ bez względu na powód, coś trzeba z tym zrobić, jeśli chcemy coś w życiu osiągnąć. Zwłaszcza dzieciom z dysleksją planowanie i organizowanie się w nauce sprawia… Kontynuuj czytanie »

Starsze wpisy

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO