Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

sty
12

Odpowiedź na pytanie czytelniczki

Mam 7 letniego syna, który prawdopodobnie (tak powiedziała pani w szkole) jest dyslektykiem. Myli litery: p,d,b,a,o. Nie wiem, co robić. Czyta tak sobie i powoli.  Pani w kółko narzeka, a na dodatek tego wciąż mówi, że syn nie umie, a ja wiem, że potrafi, ponieważ siedzę z nim codziennie i w domu czyta, a w… Kontynuuj czytanie »

maj
07

Odkrywanie i pielęgnowanie mocnych stron dziecka dyslektycznego

Zdaniem Marcus’a Buckingham’a, autora cyklu książek o odkrywaniu i wykorzystywaniu swoich silnych stron, człowiek może odnieść sukces jedynie poprzez pełne  wykorzystanie swoich silnych stron. Dziecko z dysleksją ma specyficzną słabość. Oczywiście trzeba nad nią pracować, bo czytanie jest podstawową umiejętnością, niezbędną w życiu. Jednak sukces życiowy dziecka dyslektycznego nie może się opierać wyłącznie na pokonaniu… Kontynuuj czytanie »

kwi
17

Rola rodziców w pomaganiu dziecku z dysleksją

Dziecko nie może być postrzegane przez rodzica jako bezradne, ale też nie można zostawić je samo z problemem. Sprawa wypośrodkowania naszych działań ( czyli szukanie tzw. złotego środka) jest zawsze najtrudniejsza. W słowie „moje dziecko” zawsze zawarte są emocje. I w zależności od naszych wrodzonych i nabytych predyspozycji często popadamy w skrajności. Albo jesteśmy rodzicami… Kontynuuj czytanie »

kwi
11

Nie odrabiaj lekcji za dziecko

Problemy dziecka w nauce mogą wywołać u rodzica chęć wzięcia  na swoje barki jego problemu, aby mu ulżyć. Taka postawa może wydawać się mile widziana przez ludzi z otoczenia. Rodzic jawi się jako troskliwy, kochający, pomocny. Niestety, nie na tym polega właściwa pomoc. Robienie czegokolwiek za dziecko, nie tylko zwalnia je z odpowiedzialności za własne… Kontynuuj czytanie »

lis
07

Jak zadbać o emocje i motywację u dziecka z dysleksją?

Emocje to napęd naszego życia. Dlatego trzeba o nie dbać, jak o pozostałe składniki zdrowia. Zwłaszcza ważny jest rozwój emocjonalny  dziecka. Później trzeba włożyć bardzo duży wysiłek, aby odzyskać równowagę psychiczną. Nie mówiąc już o straconych szansach. Po pierwsze – trzeba jak najszybciej odkryć problem i pracować z dzieckiem metodami dostosowanymi do jego możliwości.

kwi
27

Dziecko z dysleksją a poczucie własnej wartości

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jakie poczucie wartości ma Twoje dyslektyczne dziecko?  Czy wierzy w siebie?  Czy pewnie odpowiada na pytania nauczyciela?  Czy potrafi na klasówkach wykorzystać w pełni swoją wiedzę? Czy ma swoje marzenia, co do przyszłości?  Czy wie, kim chciałoby zostać? Jak chciałoby żyć? Człowiek pewny siebie potrafi odpowiedzieć na większość zadawanych mu pytań… Kontynuuj czytanie »

lut
11

Mocne strony osób z dysleksją

Mózg osób z dysleksją  – wg badań przeprowadzonych przez Sally Shaywitz – funkcjonuje  inaczej niż osób nie będących dyslektykami. Istnieją wyraźne różnice widoczne podczas obrazowania mózgu, jeśli chodzi o obszary odpowiedzialne za czytanie u jednych i drugich.  Myślenie osób z dysleksją charakteryzuje: –  zdolność do rozumowania na wysokim poziomie, myślenie koncepcyjne, tworzenie projektów, duża pomysłowość,… Kontynuuj czytanie »

lut
01

Co jest w życiu najważniejsze?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tak wiele osób źle funkcjonuje ? Mam na myśli zarówno  emocje, finanse, pozycję społeczną,  rolę w rodzinie. Jest w ich życiu coś, co nie pozwala im się w pełni rozwijać. Brakuje im jakiejś mocy, która  jest potrzebna do przezwyciężania trudności , ale i do podejmowania wyzwań, które zawsze o krok… Kontynuuj czytanie »

sty
25

Czego najbardziej pragnie dziecko rozpoczynając naukę w szkole?

Tego, czego pragnie każdy człowiek rozpoczynając jakąkolwiek działalność, czyli sukcesu! Dorosły, kiedy poniesie porażkę, szybko się z nia upora. Oczywiście, musi mieć wysokie poczucie własnej wartości. Ale 7-letnie dziecko raczej nie. Nie zaciśnie zębów i nie będzie w pocie czoła walczyło z przeciwnościami.

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO