Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

sty
12

Odpowiedź na pytanie czytelniczki

Mam 7 letniego syna, który prawdopodobnie (tak powiedziała pani w szkole) jest dyslektykiem. Myli litery: p,d,b,a,o. Nie wiem, co robić. Czyta tak sobie i powoli.  Pani w kółko narzeka, a na dodatek tego wciąż mówi, że syn nie umie, a ja wiem, że potrafi, ponieważ siedzę z nim codziennie i w domu czyta, a w… Kontynuuj czytanie »

sie
19

Odpowiedź na pytanie czytelniczki

Mój syn ma 9 lat. Uczy się bardzo dobrze, ma świetną pamięć, jest bardzo dokładny. Problem w tym, że  czyta powoli,  myli litery B,D,P,  przestawia je, zmienia końcówki przez co bardzo nie lubi czytać, denerwuje się. Jak mu pomóc ? Na podstawie tej krótkiej informacji wnioskuję, że chłopiec może mieć problem z percepcją wzrokową. To… Kontynuuj czytanie »

cze
25

Kiedy można podejrzewać, że dziecko będzie miało problemy w czytaniu i pisaniu?

Już w wieku przedszkolnym, czyli od 3 r.ż. ,  można zaobserwować u dziecka pewne symptomy, które mogą być zapowiedzią późniejszych problemów w czytaniu i pisaniu. Pojawienie się ich powinno zmobilizować nauczycieli przedszkoli i rodziców do wykonywania z dziećmi ćwiczeń,

cze
10

Czego potrzebuje dziecko z dysleksją?

Dziecko z dysleksją potrzebuje kogoś, kto będzie je wspierał, dodawał otuchy. Jeśli dziecko otrzyma pomoc, ma szansę na sukces. Większy sukces odniesie dziecko, które rozpocznie swoją terapię możliwie jak najwcześniej.

gru
28

Dziecko z dysleksją musi mieć wsparcie w rodzicu

Jeśli już w zerówce lub w pierwszej klasie widzisz, że Twoje dziecko ma kłopoty w nauce czytania i pisania ( na razie nie wiesz, z jakich powodów ), profilaktycznie zacznij współpracować z nauczycielem i codziennie pracuj z dzieckiem nad tym, co mu sprawia trudności.

kwi
07

Czego dotyczy ryzyko dysleksji?

Jeśli widzisz, że Twoje dziecko w porównaniu z rówieśnikami czyta i pisze gorzej – musisz zastanowić się nad przyczynami. W związku z tym, zadaj sobie kilka pytań? 1. Czy ktoś w rodzinie ma dysleksję? 2. Czy dużo czytałaś swojemu dziecku zanim poszło do szkoły? Czy dużo z nim rozmawiasz – to są sposoby, by poznawać… Kontynuuj czytanie »

gru
03

Które z poniższych objawów ryzyka dysleksji dotyczą Twojego dziecka? (Wiek 6-7 lat)

Co powinno Cię skłonić do uważnego obserwowania swojego dziecka pod kątem późniejszej nauki czytania i pisania? Jeśli wystąpiły któreś z poniższych zjawisk, Twoje dziecko może (nie musi oczywiście) mieć problemy w nauce czytania i pisania: – nieprawidłowy poród i ciąża, np. niedotlenienie podczas porodu,  poród przedwczesny, – występowanie dysleksji w rodzinie, – dziecko nie raczkowało,

Aktualny PageRank strony mojedzieckodobrzeczyta.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO